מסמכים ואישורים

מסמכי חובה בכניסה לקובה

1. דרכון בתוקף לחצי שנה לפחות מתום הטיול ובו לפחות שלושה עמודים ריקים.

2. כרטיס טיסה ליציאה מקובה.

3. ויזה לקובה – הויזה תקפה לחצי שנה והיא טובה לכניסה אחת למשך 30 יום. את הויזה ניתן להאריך בשלושים יום נוספים במשרדי ההגירה בתשלום. *

4. הפניה למקום אכסון רשמי – תידרשו להציג אישור הזמנה מקאסה או בית מלון לליל ההגעה.

5. אישור מחברת ביטוח המעיד שאתם מכוסים במהלך שהותכם.

דרכון

דרכונכם חייב להיות בתוקף לשישה חודשים ממועד תום הטיול לפחות ועם תמונה עדכנית.
כיום אין לישראל יחסים דיפלומטיים משום סוג עם קובה, לכן בקובה לא ניתן להאריך תוקף דרכון או להנפיק דרכון חדש. במקרי חירום יש לפנות לשגרירות קנדה, אם כי אין ביכולתה לסייע רבות ובטח שלא בבעיות דרכון ואשרות.

ויזה

אשרת הכניסה לקובה (ויזה) תקפה לשישה חודשים מיום הההנפקה והיא טובה לכניסה אחת ולשהות של עד שלושים יום. לאחר מכן ניתן להאריכה בשלושים ימים נוספים, עד למקסימום של שישים יום.*  את הבקשה לאשרה ניתן להגיש רק דרך סוכנים מורשים, מכיוון שאין לקובה נציגות בישראל.
אל תסתכנו בשהות מעבר לפרק הזמן שאושר לכם, במידת הצורך האריכו את השהות לפני תאריך פקיעתה של הויזה. אם תיתפסו בשהות לא חוקית – תעוכבו ותגורשו.

להורדת טופס בקשת אשרה לקובה לחצו כאן!
לאחר מילוי הטופס אנא צרו עמנו קשר לתיאום פגישה וקבלת האשרה

מכס

בכניסה לקובה אין הגבלות מכס מיוחדות על חפצים אישיים. ניתן להכניס ללא חשש מטען כמו ציוד צילום, מחשבים או תרופות. כמו כן, ניתן להכניס כמות סבירה של סיגריות, אלכוהול ובשמים. אין להכניס טלפון לווייני, מכשירי GPS, בשר, צמחים, זרעים ואמצעי לחימה מכל סוג.

ביטוח

לפני הנסיעה לקובה יש להצטייד בביטוח נסיעות בתוקף. הביטוח צריך לכסות מטען, מסמכים וטיפול רפואי (כולל פינוי בהטסה). יש לוודא שהביטוח אכן תקף בקובה ולא מומלץ לרכוש ביטוח בחברה אמריקאית.

 

*לתשומת לבכם – הארכת הויזה בכפוף להחלטת שלטונות ההגירה בקובה.