מפה לשם

טיסה לקובה

אל קובה יש טיסות עם עצירת ביניים באירופה או קנדה, ומשם טיסה לקובה.

מוניות

מוניות הן הדרך המומלצת להתנייע בערים. המוניות הממשלתיות חדישות וממוזגות, ומומלץ להפעיל מונה או לסכם מראש את מחיר הנסיעה. התעריף המקובל בתוך העיר הוא כ-2-1 $ לק"מ.

אוטובוסים

בקובה פועלות שתי חברות אוטובוסים לנסיעות בין עירוניות:

'ויאזול' (viazul) בעלת אוטובוסים טובים יותר בקווים הארוכים, חלקם אף מצוידים בשירותים.
חברת 'אסטרו' (astro) פחות מומלצת מבין החברות הקיימות.

רצוי לרכוש כרטיס מראש, כיומיים לפני מועד הנסיעה, ולהתייצב ביום הנסיעה בתחנת האוטובוס שעה מראש כדי למסור את המזוודות. חשוב לזכור שאת המזוודות מקבלים רק בתחנה הסופית, כלומר כדאי לקחת איתכם לאוטובוס תיק ובו כל הציוד הנדרש לנסיעה: חטיפים, שתייה, ספר ואפילו משהו חם כמו סוודר או כירבולית (מיזוג האוויר בנסיעות ארוכות יכול להקפיא).

רכבות

שירות הרכבות בקובה זול יותר מאוטובוסים, אולם הוא יכול להיות איטי מאוד ולא אמין. מי שבוחר להשתמש ברכבות כדאי לבדוק מראש את לוחות הזמנים, מחיר הכרטיסים ומהיכן הרכבת יוצאת.

השכרת רכב

הדרך הטובה ביותר לטייל בקובה היא באמצעות רכב שכור. אין בעיה לנסוע בכל קובה ללא חשש. עלות השכרת רכב מורכבת מתשלום עבור השכירות, ביטוח לנהג, טנק דלק ראשון וסכום ערבון שמוחזר בסיום תקופת השכירות.

טיסות פנימיות

בקובה יש כ-20 שדות תעופה המשרתים טיסות פנים וטיסות בינ"ל. חברת 'קובנה' וחברת 'אירו קריביין' מפעילות מידי יום טיסות בין יעדים שונים באי כמו הוואנה, קמאווי, אולגין, סנטיאגו דה קובה וברקואה.