בואנה ויסטה סושיאל קלאב – ערב קובני בורדארו

מי לא שמע על הבואנה ויסטה סושיאל קלאב? הפרויקט המוזיקלי התפרסם בכל העולם בשנת 1998 בניצוחם של הצמד חואן דה מרקוס גונזלס מקובה וריי קודר מארה"ב.
הקבוצה, שזכתה לכינוי המוצדק 'סופרגרופ של המוזיקה הקובנית', מורכבת ממוזיקאים ותיקים ובעלי שם שכולם היו חברים באותו מועדון – הבואנה ויסטה סושיאל קלאב בהוואנה, שם היו נפגשים החברים לנגן עד שהמקום נסגר בשנות החמישים.

Ido weisman00093

מחצית המאה אחר כך, קודר וגונזלס אספו כמה מאותם חברים כדי להקליט אלבום מוזיקה קובנית אותנטית שזכה לאינספור שבחים ופרסים. האלבום זכה להצלחה מסחררת ברחבי העולם מיד עם צאתו והקבוצה החלה להופיע ברחבי העולם בשנת 1998.
באותה השנה הופיעה הקבוצה באחד מהאולמות המפורסמים ביותר בניו יורק, קארנגי הול, והופעה זו הונצחה בסרט של הבמאי וים ואנדרס שצילם סרט דוקומנטרי על סיפורה של קבוצת הקשישים מקובה. הסרט הפך גם הוא להצלחה עולמית ואף היה מועמד לאוסקר.

אמנם רוב חברי הלהקה המקורית כבר אינם איתנו, אבל הבואנה ויסטה סושיאל קלאב עוד חי וקיים. מאז שנת 2006 ממשיכי דרכם של גונזלס וחבריו נפגשים בקביעות להופעות בפלאזה אמריקס סלון פלנריו שבורדארו.
אל הסשנים המוזיקליים האלה מגיעים אורחים כמו אליאדס אוצ'ואה, סלבדור רפילאדו, הוגו גרסון ועוד. כל הופעה שכזו היא הצצה לתוך העולם המופלא של המוזיקה הקובנית העשירה והמוזיקאים של תור הזהב שלה.

בואו לחוות את התרבות הקובנית האמיתית – נסיעה ברכב אספנים וערב במועדון פלאזה אמריקס בורדארו.

לפרטים נוספים והרשמה לחצו כאן!