יומן הקפיטן

בשנת 1996 נסע קפיטן לצלם בקובה, התאהב ונשאר. כעבור חמש שנות מגורים, עשרים שנות עבודה וחצי מליון קילומטר, קפיטן היה ועודנו הרוח החיה שמאחורי הטיול לקובה – לגלות את האוצרות הנסתרים, להכיר את האנשים ולהינות מהשפע שהאי מציע.

שבעה מקומות שחייבים לראות בסנטיאגו דה קובה

סנטיאגו היא עיר עשירה בהיסטוריה ותרבות ונחשבת אחד המקומות היפים ביותר בקובה. מוקפת ברכסי ההרים הגבוהים, סנטיאגו טומנת בחובה פנינים מיוחדות שאסור לפספס.

 

מנזר Our lady the virgin of charity of El Cobre
אחד האתרים הדתיים המפורסמים בקובה, ומוקד עלייה לרגל שנחשב קדוש לכל הקובנים. בכל יום מעל 500 אנשים מגיעים לבקר במנזר ולהשתתף במיסה שנערכת בכל בוקר.

הבית הקאריבי Caribbean House
מרכז תרבות בו אפשר ללמוד איך לרקוד את הקונגה והרומבה כמו קובני אמיתי. בנוסף משמש הבית הקאריבי גם כמרכז לשימור המורשת האפריקאית שהגיעה לקובה לפני מאות שנים.
רחוב 13 בין רחוב 8 ושדרות מאנדוליי, רובע ויסטה אלגרה.

מוזיאון אמיליו בקרדי מוריאו Emilio Bacardí Moreau
המוזיאון ההיסטורי הזה, שהוכרז בשנת 1999 אתר מורשת לאומי, מציג פריטים מהתקופה הפרה-קולומביאנית (לפני קולומבוס), אמנות קובנית אותנטית וגם מוצגים ועדויות מתקופות שונות בהיסטוריה של קובה.
רחוב פיו רוסאדו פינת רחוב אגילרה

לה גראן פיאדרה (הסלע הענק) La Gran Piedra
תופעת טבע מיוחדת בה נחשף הסלע שבראש ההר, 1200 מטר מעל פני הים. המקום מספק תצפית פנורמית על כל קו החוף ונוף עוצר נשימה של הטבע הקובני.

בית דיאגו ולסקאז Diego Velázquez
הבית, שנוסד בשנת 1522, הוא הבניין הכי עתיק בקובה שעדיין עומד על תילו. בבית ניתן לראות פריטים עתיקים והיסטוריים מהמאה ה-16 ועד ימינו.
רחוב פליקס פנה מספר 612 בין רחוב הראדיה ורחוב אגילרה.

בית העלמין סנטה איפגניה Santa Ifigenia Cemetery
בית העלמין נפתח בשנת 1868 כדי להיות מקום מנוחתם האחרון של גיבורי מלחמת עשר השנים. זהו אתר בעל משמעות וחשיבות לאומית רבה עבור כל הקובנים. כאן נטמן אבי האומה, קרלוס מנואל דה קספדס, וכאן ניתן למצוא את האנדרטה המיוחדת של הגיבור הלאומי חוזה מרטי.
שדרות קרומבט

מבצר סאן פדרו דל מורו San Pedro del Morro Castle
המבצר המרשים תוכנן בשנת 1587 בידי האדריכל האיטלקי המפורסם חואן בטיסטה אנטונלי, וכיום הוא המבנה הצבאי השמור ביותר מאותה התקופה בכל הקאריביים. בנוסף לחשיבותו ההיסטורית, כיום שוכן במבנה מוזיאון שמוקדש לתולדותיו של קרב הימי שנערך בשנת 1898 במפרץ סנטיאגו בין הצי הספרדי לבין הצי האמריקאי.
על הכביש הראשי לאל מורו