טיפים לקובה

בריאות

בקובה קיימת רשת מרפאות בינלאומיות לתיירים ברוב הערים הגדולות ובמרכזי התיירות. במרפאות אלו רמת השירות והציוד טובה.
מים: מים מינרלים זמינים בכל מקום. בשום אופן לא לשתות מי ברז!
חיסונים: חובה לפנות לפני הטיול למרפאת מטיילים כדי לבדוק אזהרות בריאות, לקבל חיסונים או להצטייד בתרופות מיוחדות לפי הצורך.
תרופות: בקובה קשה מאוד להשיג תרופות ומוצרי הגיינה כמו תחבושות וטמפונים. אם אתם נוטלים תרופות באופן קבוע, זכרו להצטייד מראש בכמות המתאימה למשך הטיול, יחד עם מרשם רופא ושמות תחליפי התרופות למקרה הצורך. מומלץ לקחת מהארץ משככי כאבים, כדורים לשלשול וחומר דוחה יתושים.

שפה

השפה הרשמית בקובה היא ספרדית. הקובנים גם מדברים מעט אנגלית, ובאזורי התיירות מדברים גם איטלקית, צרפתית וגרמנית.

מתח החשמל

רשת החשמל של קובה היא v110 ומשתמשים בשקע אמריקאי (שני פסים שטוחים). בחלק מבתי המלון קיימים שקעי v220 בחדרים.

לינה

בקובה יש שפע מלונות או בתים פרטיים המורשים באירוח תיירים ומצוידים ברישיון, ספר אורחים ופנקסי קבלות. מקומות ברשיון מסומנים בסמל של עוגן ירוק על הדלת. מאוד לא מומלץ להתאכסן בבתים פרטיים, אכסניות ללא רשיון וכדומה.

כסף

בקובה יש שני סוגי מטבעות: פזו נסיונל (CUP) בשימוש למקומיים, ולתיירים – פזו קונברטיבלה (CUC) והוא מסומן כדולר עם שני קווים.
לנסיעה מומלץ להצטייד באירו במזומן, ואז להמיר אותו ל-CUC בשדה התעופה, בבנקים ונקודות מורשות להחלפת כספים הנקראות cadeca. יש להקפיד שהמילה קונברטיבלה נמצאת בחלקו התחתון של כל שטר. לצורך המרת הכסף תדרשו להציג דרכון.

שופינג

בניגוד לשאר בירות העולם, בקובה אין 'שופינג'.

בשווקי המזכרות בהוואנה, טרינידד, סנטיאגו וכו' אפשר למצוא פריטים בעבודת יד, יצירות אמנות מקומית, פסלים וציורים מדהימים. אם אתם רוכשים ציורים קחו קבלה, לעיתים תתבקשו להציגה למכס ביציאה.

סיגרים

הסיגרים הקובניים הם הטובים בעולם. בכל מקום יציעו לכם סיגרים במחירים 'במיוחד עבורכם' אבל סביר להניח שזה מזויף וגנוב, או גנוב ומזויף. אם בכל זאת אתם רוצים סיגר קובני אמיתי, מומלץ לקנות רק בחנויות הממשלתיות ולדרוש קבלה. כמו במקרה הציורים, תידרשו לעתים להציגה למכס ביציאה.