יומן הקפיטן

בשנת 1996 נסע קפיטן לצלם בקובה, התאהב ונשאר. כעבור חמש שנות מגורים, עשרים שנות עבודה וחצי מליון קילומטר, קפיטן היה ועודנו הרוח החיה שמאחורי הטיול לקובה – לגלות את האוצרות הנסתרים, להכיר את האנשים ולהינות מהשפע שהאי מציע.

קובה עם ילדים – לא מה שחשבתם

קובה ידועה כיעד חלומי למטיילים מכל מקום ובכל גיל. הרבה מעבר למטעי הסוכר, חיי הלילה התוססים של הוואנה והנופים המדהימים של וינאלס קובה מציעה שפע של אטרקציות גם לקטנטנים שבינינו. בכל מקום שאליו תגיעו ברחבי האי תוכלו למצוא "משהו לעשות": פארק מים, ספורט אתגרי ועוד שלל פעילויות מגוונות שמתאימות גם ולילדים. הנה כמה מקומות שבהחלט שווה לבקר בהם –

Rocarena Climbing Center – קאיו קוקו
למי שאינו מפחד מגבהים, פארק טיפוס וספורט אתגרי המתאים לגדולים ולילדים. מדריכים מקצועיים מציעים חווית טיפוס וסנפלינג חבלים.

Delfinario – ורדארו
הדולפינריום בוראדרו מציע מופעי דולפינים מדי יום ושעות כניסה נוחות (9:00-17:00). מחירי הכניסה נעים בין 5-15 CUC תלוי אם אתם מכניסים אתכם גם מצלמה. למעוניינים, בתשלום נוסף ניתן להכנס למים ולשחות עם הדולפינים!

Zoologico de Piedra – גואנטנמו
מרחק קצר מברקואה נמצא אחד הפארקים המקסימים בקובה – גן חיות האבן. הגן, שנוסד על ידי הפסל Angel Iñigo Blanco de Anaya בשנות השבעים, מציג כיום מעל 300 פסלים שונים, כולם מפוסלים ביד אמן, של מגוון בעלי חיים וסצנות טבע.

Todo en Uno – ורדארו
פארק שעשועים גדול ומוכר שמושלם עבור יום כיף רגוע של מכוניות מתנגשות וסיבוב בגלגל הענק. אמנם אין בו רכבות הרים מטורפות, אבל בהחלט מספק את הסחורה עבור ילדים וקטנטנים שישמחו ליום כיף של קרוסלה ופופקורן.

Estadio Latinoamericano – הוואנה
אצטדיון הבייסבול הלאומי בהוואנה. הקובנים אוהבים מאוד בייסבול וכדאי להעביר יום כיף באצטדיון הגדול המכיל מעל 50,000 מקומות. אם מתקיים משחק אפשר להינות מאווירת הקרנבל, לעודד את הקבוצות המשחקות ולקחת חלק באחד מאירועי הספורט השמחים של קובה.

Coppelia – הוואנה
אמנם זה לא אתר היסטורי או פארק שעשועים אבל היכל הגלידה המפורסם בהוואנה הוא עצירת חובה בכל טיול בעיר. המקום, הנקרא גם "הקתדרלה של הגלידה", נפתח בשנת 1966 וידע תקופות טובות וטובות פחות. מגוון הטעמים האגדי הצטמצם בשנים האחרונות אולם עדיין מדובר במוקד עליה לרגל עבור המקומיים והתיירים.

טיפ מקפיטן: בימים חמים התור יכול להיות ארוך מאוד, אבל הביקור, והגלידה, בהחלט שווים את הסבלנות.