יומן הקפיטן

בשנת 1996 נסע קפיטן לצלם בקובה, התאהב ונשאר. כעבור חמש שנות מגורים, עשרים שנות עבודה וחצי מליון קילומטר, קפיטן היה ועודנו הרוח החיה שמאחורי הטיול לקובה – לגלות את האוצרות הנסתרים, להכיר את האנשים ולהינות מהשפע שהאי מציע.
קובה של מחר

קובה של מחר

מאז הנאום ההיסטורי של נשיא ארה"ב בדצמבר 2014 בו הצהיר על חידוש היחסים עם קובה, מאות אלפי תיירים מכל רחבי העולם משתתפים במירוץ כנגד הזמן להספיק ולבקר בקובה "לפני שהכל משתנה". אמנם יחסי קובה וארה"ב ממשיכים להתחמם, אך "הפלישה האמריקנית" עוד בגדר שמועה ולא בדיוק עובדות בשטח. המבקרים מארה"ב השכנה היו רק שבריר מ-3.3 מליון התיירים שביקרו בקובה בשנת 2015.

למרות זאת, ישנם כמה שינויים שכבר נכנסו לתוקף, מלבד פתיחתה המחודשת של שגרירות ארה"ב בהוואנה. ממשלת קובה כבר אישרה מספר רפורמות שמשפיעות על התיירות – פתיחתם של עסקים בבעלות פרטית, בתי הארחה שאינם מלון ממשלתי ועוד. הנה כמה מהחידושים שצפויים בקובה של 2016 –

הסצנה הקולינרית בהוואנה פורצת גבולות ושוברת את תדמיתה המיושנת. שפים צעירים מסתערים על השוק החדש והמתפתח, מסעדות גורמה בסגנונות שונים נפתחות ברחבי העיר מדי שבוע ודוכני רחוב צצים בכל פינה.

פסטיבל הסלסה Ritmo Cuba הוא אטרקציה חדשה שנולדה בעקבות שינוי המדיניות שאוסרת על עסקים בבעלות פרטית. עשרות בתי ספר לריקוד נפתחו בכל רחבי האי וחברו יחדיו להוציא אל הפועל את פסטיבל הסלסה הגדול, שעתיד להתקיים באפריל 2016. שבוע שלם של סדנאות סלסה, שעורי ריקוד, מופעים וסיורים מודרכים וכמובן מסיבות אל תוך הלילה.
למידע נוסף לחצו כאן!

שוק התיירות כמובן לא נח על השמרים וצומח גם הוא. מדי יום נוספים סיורים מאורגנים, יעדים אקזוטיים, אטרקציות ופעילויות פנאי ונופש להיצע לתייר בקובה. חלק מהחברות מציעות טיולים "תפורים" בהתאם למגבלות על תיירות מארה"ב ומסלולי "הכל כלול" שמציעים ביקור קצת בכל אחד ממוקדי התיירות של קובה. כל מה שנותר לעשות הוא לבחור את החוויה המתאימה עבורכם.

שובו של Gran Teatro! אחד מסמליה של העיר הוואנה ובין הבניינים המרשימים בעיר נפתח מחדש בינואר השנה. התיאטרון, ביתו של הבלט הקובני הלאומי, היה סגור מספר שנים ורק לאחרונה נפתח מחדש לציבור הרחב.
טיפ מקפיטן: הבניין המשופץ הוא מגולות הכותרת של הוואנה וויאחה, העיר העתיקה, ומומלץ לבקר בשעות הערב ולראות את הבניין המחודש והמואר.

גם חברות השיט מצטרפות לחגיגה. קובה נוספה כיעד חדש למסלולי "שייט בקאריביים" עם עצירות בנמלים של סיינפואגוס, הוואנה וסנטיאגו דה קובה. חברות שיט מכל העולם מצרפות את קובה כיעד השנה, והחלא מאפריל 2016 גם חברת Carnival האמריקאית תתחיל לשוט אל קובה ישירות.

פסטיבל המוזיקה האלקטרונית הראשון בקובה!
השנה מתקיים לראשונה פסטיבל בינלאומי למוזיקה אלקטרונית בסנטיאגו דה קובה – Manana Festival. הפסטיבל צפוי לכלול אמנים מאנגליה, ארה"ב וקובה עם שיתופי פעולה על הבמה, מסיבות ומעל הכל האווירה הקובנית הבלתי מנוצחת.
למידע נוסף לחצו כאן!