יומן הקפיטן

בשנת 1996 נסע קפיטן לצלם בקובה, התאהב ונשאר. כעבור חמש שנות מגורים, עשרים שנות עבודה וחצי מליון קילומטר, קפיטן היה ועודנו הרוח החיה שמאחורי הטיול לקובה – לגלות את האוצרות הנסתרים, להכיר את האנשים ולהינות מהשפע שהאי מציע.

האי שהתנתק מהעולם – תקשורת ואינטרנט בקובה

אינטרנט ורשת אלחוטית

אם התרגלתם לבדוק את תיבת המייל באופן שוטף או לשלוח הודעות לחברים מכל מקום, בקובה תיאלצו להיגמל מהמנהג.
רשת האינטרנט של קובה ידועה כבעייתית, יקרה, איטית מאוד ואינה זמינה מכל מקום. כדי להתחבר לעולם אפשר לגשת לאחד מה-Telepuntos, תחנות שירות של חברת התקשורת הלאומית, שהן הגרסה הקובנית לאינטרנט קפה. התשלום הוא פר שעה וכדי להתחבר רוכשים כרטיס עם שם משתמש וסיסמא. יתרון אחד לשיטה הוא שמכיוון שהרשת היא ארצית, ניתן לנצל את הכרטיס בכל תחנת שירות ברחבי האי.

בקובה ניתן להתחבר לאינטרנט דרך רשת אלחוטית, WI-FI, בנקודות שונות ברחבי האי* או בבתי המלון שמציעים את השירות בתשלום לפי שעה.
בדרך כלל בתי המלון היוקרתיים יותר מאפשרים גישה לרשת עבור מכשירים חכמים ומחשבים ניידים, אולם עדיין ייתכן שתיתקלו בגלישה איטית מאוד או רשת שאינה זמינה.

טיפ מקפיטן – קחו בחשבון שהאמור נכון בעיקר להוואנה ושמחוץ לעיר הבירה האפשרויות מוגבלות עוד יותר.

תקשורת סלולרית

בקובה קיים רק מפעיל סלולרי אחד, ETECSA, שהיא חברת התקשורת הלאומית. לחברה יש הסכמי נדידה (roaming) עם מספר רב של מפעילים סלולריים בינלאומיים, מלבד מפעילים אמריקאים כמובן, כך שייתכן ותוכלו להשתמש בנייד שלכם ללא הפרעה ברחבי קובה. כדאי לבדוק מראש את העלויות והתכניות הקיימות של המפעיל שלכם מכיוון שהתעריפים עבור שימוש ברשת הסלולרית במצב נדידה יכולים להיות גבוהים במיוחד.

למטיילים בקובה שמעוניינים בכך יש אפשרות לשכור כרטיס סים מקומי באחד ממשרדי חברת ETECSA בשדות התעופה או בערים הגדולות. התעריפים עדיין גבוהים יחסית, אבל עבור שיחות בתוך קובה זו האפשרות הזולה ביותר באופן משמעותי מכל מפעיל אחר.
כדי לשכור כרטיס סים מקומי תדרשו להציג דרכון והתשלום הוא פר יום. בנוסף, ניתן לרכוש כרטיסי חיוג תמורת 10-20 CUC לשימוש בטלפון הנייד שלכם.

 

* לאחרונה נוספו בקובה נקודות רשת אלחוטית, WIFI HOTSPOT, של חברת התקשורת הלאומית, אבל תמיד כדאי לבדוק מראש מה התעריפים או ההגבלות, כיצד מתחברים ומה בדיוק כלול בשירות.

למידע נוסף על רשת אלחוטית בקובה – אתר ETECSA (בספרדית)