יומן הקפיטן

בשנת 1996 נסע קפיטן לצלם בקובה, התאהב ונשאר. כעבור חמש שנות מגורים, עשרים שנות עבודה וחצי מליון קילומטר, קפיטן היה ועודנו הרוח החיה שמאחורי הטיול לקובה – לגלות את האוצרות הנסתרים, להכיר את האנשים ולהינות מהשפע שהאי מציע.
טרינידד – Trinidad

טרינידד – Trinidad

טרינידד ממוקמת כשמונים ק"מ מזרחית לסיינפואגוס, ובדרך לעיר ניתן להבחין ברכס ההרים המתנשא מעל טרינידד ולמרגלותיו בעמק מטעי הסוכר. העיר נוסדה ע"י הספרדים במאה ה16 והיא בעצם היישוב השלישי שהוקם בקובה, אחרי ברקואה ובייאמו. חלקה העתיק והעליון של העיר ממוקם במעלה ההר וחלקה התחתון חדש יותר. טרינידד היא ללא ספק אחת הערים היפות בקובה, ובשנות השמונים הוכרזה טרינידד והעמק שלצדה כאתר לשימור ע"י אונסק"ו.

טרינידד עצמה, וכן האזור שבו היא נמצאת, מציעים למטייל את כל מה שאפשר לדמיין ואף יותר מזה; טבע וג'ונגל טרופי, מפלי מים, מטעי טבק, סוכר, קפה וקקאו, עתיקות וארכיאולוגיה, טראקים ברגל ובאופניים, טיולי סוסים, צלילה, דיג, שיט, חופים קריביים.

בשעות היום מומלץ להסתובב ברגל, מה עוד שאסור להיכנס עם רכב לחלקה העתיק של העיר. כדאי לבקר בשפע הגלריות והמוזיאונים, לטפס לצריח עם נקודת התצפית הפנורמית על טרינידד וסביבתה ולהסתובב בשוק האמנות ועבודות היד. כל כמה מטרים תיתקלו בבאר-מועדון קטן וחבורת מוסיקאים שמנגנים להנאת העוברים ושבים. המועדונים בטרינידד פתוחים עד השעות הקטנות ומתקיימות בהם גם הופעות חיות. מומלץ לבקר ב'קאסה דה לה מוסיקה', 'קאסה דה לה טרובה' ו-'טברנה לה בוטיחה'.

שבעה קילומטר מהעיר מתחילה רצועת חופים קריביים שהם גולת הכותרת של חופי טרינידד, המפורסם שבהם 'פלאיה אנקון'.

אטרקציות מרכזיות

מרכז העיר העתיקה

לה קאנצ'אנצ'ארה – בר מקומי

ואיה דה לוס אינחניוס – עמק מטעי הסוכר ותצפית ממגדל מנאקה איזנגה

מרינה מרלין בחוף אנקון

קאיו בלאנקו