יומן הקפיטן

בשנת 1996 נסע קפיטן לצלם בקובה, התאהב ונשאר. כעבור חמש שנות מגורים, עשרים שנות עבודה וחצי מליון קילומטר, קפיטן היה ועודנו הרוח החיה שמאחורי הטיול לקובה – לגלות את האוצרות הנסתרים, להכיר את האנשים ולהינות מהשפע שהאי מציע.
סנטה קלרה – Santa Clara

סנטה קלרה – Santa Clara

סנטה קלרה היא עיר הבירה של מחוז ויה קלרה במרכז האי, והיא ממוקמת בערך באמצע הדרך בין הוואנה לקמאווי .

הכיכר המרכזית של העיר, על שפע בנייניה, שופצה ושוחזרה לאחרונה, והתוצאות מדהימות. לפנות ערב ובסופי שבוע מתמלאת הכיכר בקהל רב ובזוגות אוהבים ולעיתים מתקיים בכיכר קונצרט תחת כיפת השמיים בימי ראשון. כדאי לטייל ברחובות הסובבים ובעיקר במדרחוב של רחוב העצמאות.
בסנטה קלרה מצויים 'קאסה דה לה קולטורה' ו'ארמון הפרובינציה'. בנוסף, גם מוזיאון 'אומנויות העיצוב' שווה ביקור, וכמשתמע משמו מוצגות בו אומנויות עיצוב מסנטה קלרה בפרט ומקובה בכלל. בפרברי סנטה קלרה גם נמצאים האנדרטה והמאוזוליאום של צ'ה גווארה וגיבורי המהפכה. במקום מתנוסס פסל ענק של צ'ה גווארה. הכניסה למקום ללא תשלום.

מקום היסטורי נוסף, בסוף רחוב אינדפנדנסיה, הוא אתר "אנדרטת הרכבת ". במוזיאון, הנמצא בתוך קרונות הרכבת, יש תצוגה של תולדות הקרב על הרכבת ולעיתים מוצגות במקום גם תערוכות שונות. כל השילוט וההסברים בספרדית אבל תמיד ניתן להצטרף לקבוצת מבקרים ברגע ששומעים שפה מוכרת. גם כאן, הכניסה ללא תשלום.

אטרקציות מרכזיות

תיאטרון קארידד

מוזיאון האמנות והעיצוב

גבעת קאפירו

מוזיאון ומאוזוליאום ארנסטו צ'ה גווארה

אנדרטת הרכבת המשוריינת

מרכז התרבות אל מחונחה