יומן הקפיטן

בשנת 1996 נסע קפיטן לצלם בקובה, התאהב ונשאר. כעבור חמש שנות מגורים, עשרים שנות עבודה וחצי מליון קילומטר, קפיטן היה ועודנו הרוח החיה שמאחורי הטיול לקובה – לגלות את האוצרות הנסתרים, להכיר את האנשים ולהינות מהשפע שהאי מציע.

לאס טונס – Las Tunas

בעיר לאס טונס רוב הזמן לא קורה יותר מדי, וגם הרמזור היחיד לא תמיד עובד.
העיר ממוקמת באמצע הדרך בין אולגין, קמאווי ובייאמו, ומתגוררים בה כמאה ועשרים אלף תושבים שעיקר פרנסתם בעבודה בבתי החרושת, ענפי החקלאות המקומיים ושירות המדינה.

כדאי לסייר (במיוחד בשבת) ברחוב הראשי של העיר 'ויסנטה גארסיה'. במקום חוגגים את "לילות לאס טונס"; קרנבל מקומי קטן, עם עשרות דוכנים אוכל, רום, אביזרי סדקית, ממתקים, וכמובן עגלות רתומות לטרקטורונים ועליהן מיכלי בירה לכלל החוגגים.
בפינות הרחוב מופיעות להקות מוסיקה ומחול מקומיות, והקהל משתתף באופן פעיל בחגיגה. הקרנבל הגדול של לאס טונס מתקיים בחודש יולי והוא נקרא 'קוקולאמביאנה'. במסגרת הקרנבל מתקיימים אירועים גם בעיר וגם בפארק אל קורניטו, הנמצא ביציאה מלאס טונס לכיוון קמאווי.

במהלך היום ניתן להשתכשך בבריכת מלון 'לאס טונס', או לנסוע לכיוון צפון מזרח, לפוארטו פאדרה המקסימה. לחובבי הגלים והים כדאי להגיע לחוף 'הרדורה' במזרח ולחוף 'לה יאניטה' במערב (כולל ההפלגה הקצרה). לבליינים יש את 'דיסקו באר' שהוא הדיסקוטק המקומי ונחשב לאחד הטובים במזרח האי. לחובבי הז'אנר מומלץ גם 'קברט טאינו'.

אטרקציות מרכזיות

בסיס חיל הפרשים הקובני

מבצר לה לומה וטירת סלקאדו

בית הגנרל ויסנטה גרסיה

מוזיאון 'פרובינסיאל'

פארק 'אל קיחוטה' ופארק 'פואנטה דה לס אנטילס'

שדרת הפסלים

חוף קווארוביאס

מפרץ מלגואטה

שמורת הטבע קבאניגואן