יומן הקפיטן

בשנת 1996 נסע קפיטן לצלם בקובה, התאהב ונשאר. כעבור חמש שנות מגורים, עשרים שנות עבודה וחצי מליון קילומטר, קפיטן היה ועודנו הרוח החיה שמאחורי הטיול לקובה – לגלות את האוצרות הנסתרים, להכיר את האנשים ולהינות מהשפע שהאי מציע.
הוואנה  -Havana

הוואנה -Havana

הוואנה היא העיר הגדולה ביותר בקריביים וחיים בה יותר משני מליון תושבים. העיר משמשת מעין נציגות לכל מה שקיים בקובה; פוליטיקה, מסחר, אמנות, מוזיקה ותרבות, ארכיטקטורה מכל סגנון ומוזיאונים רבים לצד מלונות מפוארים, מסעדות, בארים וחיי לילה סוערים.
בשנת 1982 הכריזו באונסק"ו על העיר העתיקה בהוואנה כעל אתר לשימור, ומאז מוזרמים לעיר עשרות מיליוני דולרים לשימור אוצרות העיר. בהוואנה יש ארכיטקטורה נהדרת המקיפה את מרב סגנונות הבנייה במאתיים השנים האחרונות, אבל הוואנה אינה רק מבנים; רוב אזרחי קובה חיים בעוני, אולם למרות קשייהם הרבים הם אנשים חביבים, מאירי פנים וכמו מוכיחים שכדי ליצור תקשורת, אין צורך בשפה. אולם לתייר שזו לו הפעם הראשונה בקובה, צפוי הלם תרבות – רמת הניגודים יכולה להיות קשה לעיכול.

בהוואנה כדאי לטייל ברגל. אפשר להתחיל במלון 'נאסיונל' (Nacional), שאליו היו מגיעים שועי עולם ומאפיונרים (כגון מאיר לנסקי ובגסי סיגל), החל בימי 'תקופת היובש' ועד תחילת המהפכה בקובה אז בוטלו ההימורים. 'קברט פריזיאן', המצוי במלון, מציג מדי ערב הופעה המספרת בצליל ובמחול את סיפורה של קובה.
הטיילת של הוואנה, ה'מאלקון', נמתחת לאורך שבעה קילומטרים של חוף ים ומשתקפת בה כל הווייתה של קובה; חיילים בחופשה, תיירים, זוגות אוהבים, דייגים ומה לא.
מוזיאון המהפכה' (Museo De La Revolucion) היה פעם ארמונו הנשיאותי של באטיסטה, אשר הודח בתום המהפכה, וכיום זה מוזיאון המוקדש כולו לקובה ולמהפכה. לא רחוק ממנו עומד מפעל הסיגרים 'לה-קורונה' (La-Corona), מהמפעלים המפורסמים בקובה, שמקיים סיורים מאורגנים ובהחלט שווה ביקור.
רחוב אוביספו (Obispo), הוא 'שנקין של הוואנה'. כדאי ללכת לאורכו ולהתבונן למעלה, אל הארכיטקטורה רבת הסגנונות שחלקה ישן ועלוב וחלקה משופץ. גם במתחם זה מצויים כמה מוזיאונים שכדאי לבקר בהם, כדוגמת 'בית הקפיטנים והגנרלים'.

אטרקציות מרכזיות

העיר העתיקה של הוואנה הכוללת מוזיאונים, גלריות אמנות ומרכזי תרבות ופנאי

מערך הביצורים העתיק – הטירות 'ריאל פוארזה', 'טרס ריאס דל מורו' ומבצר 'סאן קרלוס דה לה קבאניה'

ביקור בכיכר המהפכה, שהיא חלק עיקרי בתולדות המהפכה בקובה

סיבוב בצ'יינהטאון

בילוי במועדון 'טרופיקנה'

סיור בעיר באוטובוס קומותיים אדום – טוריבוס

הכנסו לקרוא מה כתב קפיטן על הוואנה