יומן הקפיטן

בשנת 1996 נסע קפיטן לצלם בקובה, התאהב ונשאר. כעבור חמש שנות מגורים, עשרים שנות עבודה וחצי מליון קילומטר, קפיטן היה ועודנו הרוח החיה שמאחורי הטיול לקובה – לגלות את האוצרות הנסתרים, להכיר את האנשים ולהינות מהשפע שהאי מציע.
ברקואה – Baracoa

ברקואה – Baracoa

העיר ברקואה נתגלתה בשנת 1492 על ידי קולומבוס והיא העיר הראשונה באמריקות. כיום ברקואה היא עיר יפהפיה עם נוף מדברי, הרים ירוקים וקקטוסים. לברקואה ניתן להגיע דרך סנטיאגו וגואנטנמו, דרך אולגין ומואה וכמובן בטיסה ישירה מהוואנה.

ברקואה מתאימה מאוד לטיולים רגליים וכדאי לבקר בטיילת הים (הנקראת 'מאלקון'). בשביל אלה שחייבים לסמן "וי" ברשימה אפשר לנסוע לכיכר העיר (פארק מארטי) ושם לטייל ברגל. מרכז העניינים בברקואה הוא הכיכר המרכזית. ב'קאסה דה לה טרובה' ובקפה 'קקאו' מתקיימים כמעט מדי ערב מופעי מוסיקה חיה. הדיסקוטק במקום פעיל וניתן להאזין למוסיקה (תוך אכילה ושתייה) גם ברומבוס. באפריל מתקיימת בעיר פייסטה – פסטיבל מקומי אותנטי שנמשך בין ארבעה לחמישה ימים, וכולל שתייה ומוסיקה עד כלות.

לחובבי הטבע כדאי לנסוע לנהר יומורי ולשוט במעלה הנהר או לטפס על הר אל- יונקה, המצדה של קובה. בנוסף, כדאי לבקר בחוף מאגואנה.

אטרקציות מרכזיות

העיר העתיקה

מבצר מאטאצ'ין, כיום מרכז השלטון המקומי של ברקואה

מבצר מורילו צ'יקו, מבצר לה פונטה, מבצר סבורוקו

אזור 'צ'וצ'ילאס דה טואה' שהוכרז אתר מורשת עולמית

פארק אלכסנדר