יומן הקפיטן

בשנת 1996 נסע קפיטן לצלם בקובה, התאהב ונשאר. כעבור חמש שנות מגורים, עשרים שנות עבודה וחצי מליון קילומטר, קפיטן היה ועודנו הרוח החיה שמאחורי הטיול לקובה – לגלות את האוצרות הנסתרים, להכיר את האנשים ולהינות מהשפע שהאי מציע.

פסטיבל הסיגרים הגדול בעולם – פברואר 2017

פסטיבל הטבק והסיגרים "Habano", אירוע הטבק והסיגרים הגדול בעולם, יתקיים השנה בין התאריכים 27.2 עד 3.3 בקובה!

מדי שנה מושך אליו פסטיבל "הבאנוס" חובבי טבק ואנשי מקצוע מכל רחבי העולם. בפסטיבל מציגים המותגים השונים את החידושים האחרונים בתחום, מוצרים מיוחדים ועוד.
בנוסף, פסטיבל כולל פעילויות שונות כמו תחרות הצמדת סיגר למזון או למשקה (כמו שמתאימים יין לפי הארוחה), סיורים מודרכים במפעלי טבק ומטעים באיזור פינאר דל ריו, סדנאות, מכירה פומבית וערב גאלה נוצץ. בתחרויות השונות בין המותגים שופטים את התוצרים לפי איכות הטבק, היכן הצמחים גדלו, אילו טכניקות גלגול שומשו בתהליך הייצור והאם החברה עומדת בסטנדרטים הגבוהים הדרושים מאחד מסימני ההיכר של קובה – הסיגרים.
לפי המסורת, בפסטיבל משתתפים מותגי הטבק המובילים בעולם, שכולם נאמנים לאיכות, למוניטין ולהסטוריה של מוצרי טבק שנעשים בעבודת יד בלבד. בכל סיגר מושקעות מעל 500 משימות שונות, החל משלב השתילה של הצמחים ועד גלגול ועיבוד העלים לתוצר המוגמר. כל יחידה בודדת היא תוצאה של שעות עבודה רבות של החקלאים והפועלים, ומעל הכל-תשומת לב קפדנית לפרטים הקטנים ביותר.

טיפ מקפיטן: ייצור הטבק והסיגרים נעשה בתהליכים שלא השתנו כבר מאות שנים, והמומחיות בתחום היא שהפכה את קובה למוקד עליה לרגל לכל חובבי הסיגרים באשר הם. שווה לבקר במפעל סיגרים כדי להציץ אל מסורת עתיקה שנשתמרה בקובה.

לחצו כאן כדי לקרוא עוד על פינאר דל ריו ומטעי הטבק!

tobacco field