יומן הקפיטן

בשנת 1996 נסע קפיטן לצלם בקובה, התאהב ונשאר. כעבור חמש שנות מגורים, עשרים שנות עבודה וחצי מליון קילומטר, קפיטן היה ועודנו הרוח החיה שמאחורי הטיול לקובה – לגלות את האוצרות הנסתרים, להכיר את האנשים ולהינות מהשפע שהאי מציע.

פסטיבלים ואטרקציות בקובה אביב 2016

1-2 אפריל 2016 – פסטיבל מחול "הוואנה בתנועה" Old Havana: City in Movement

קובצות מחול ורקדנים מכל העולם מעלים מופעים ברחבי העיר העתיקה של הוואנה. בין אם בפארק, בכיכר או במוזיאון, הופעות מחול מגוונות בסגנונות שונים יתקיימו לקהל הרחב. השימוש במרכז העיר העתיקה של הוואנה, איזור שהוכרז ע"י אונסק"ו כאתר לשימור, כתפאורה למופעים מחבר בין העיר לריקוד, ובין הרקדנים לעיר.
בנוסף למופעים מתקיימות גם סדנאות מחול, הרצאות ותערוכות בעיר.

1 מאי – חגיגות האחד במאי

חג הפועלים מצוין בכל רחבי קובה בחגיגות ובמצעדים המתקיימים בכל עיר. במהלך כל היום מתקיימים אירועי תרבות ומוסיקה, יחד עם מפגשים ונאומים ממנהיגים מקומיים.
האירוע המרכזי מתקיים כמובן הוואנה, שם כל שנה צועדים יחדיו כמליון פועלים אל ההתקהלות בכיכר המהפכה, ונאספים למרגלות הפסל של אבי המהפכה הקובנית – חוזה מרטי.

20-28 מאי 2016 – פסטיבל מוזיקה אלקטרואקוסטית – International Electroacoustic Music Festival

הפסטיבל שנחגג לראשונה בשנת 1981 נקרא בעבר פסטיבל האביב של ורדארו, והוא מנוהל בידי המלחין חואן בלאנקו, מחלוצי הסגנון בקובה.
בשנת 1998 עבר הפסטיבל אל הוואנה, ומאז בכל שנה הוא כולל מוזיקאים ואמנים בעלי שם מרחבי העולם.

13 יוני 2016 – טורניר הדייג הבינלאומי ע"ש ארנסט המינגווי

בכל שנה נוהרים מאות חובבי דיג אל מרינה המינגווי בהוואנה כדי להשתתף באירוע הדיג הגדול, שנוסד בשנת 1950 בידי המינגווי עצמו.
האירוע נערך בחסות Hemingway International Nautical Club והוא אחד מאירועי הדיג הגדולים ביותר בכל שנה.