יומן הקפיטן

בשנת 1996 נסע קפיטן לצלם בקובה, התאהב ונשאר. כעבור חמש שנות מגורים, עשרים שנות עבודה וחצי מליון קילומטר, קפיטן היה ועודנו הרוח החיה שמאחורי הטיול לקובה – לגלות את האוצרות הנסתרים, להכיר את האנשים ולהינות מהשפע שהאי מציע.

אוכלים בחוץ – מסעדות ואוכל בהוואנה

בניגוד לשמועות, בהחלט יש מה לאכול בקובה!
מעבר לחנויות המצרכים או חדר האוכל של המלון ישנן ברחבי האי למעלה מ- 1,500 מסעדות, חלקן ממשלתיות ורובן פרטיות.

רק בהוואנה יש למעלה מ-500 מסעדות שונות, כל אחת מציעה תפריט שונה וברמת מחירים אחרת. ההיצע הולך וגדל כל שנה ויש מסעדות בסגנונות שונים וכאלו המתמחות במטבחים בינלאומיים או חידושים מודרניים. טרנד המסעדות האיטלקיות גם הוא לא פסח על הוואנה ורבות מהן נמצאות ברחבי העיר. בנוסף, ברובע הסיני ניתן למצוא מספר מסעדות המשלבות אוכל סיני ואוכל מקומי.
כמובן שבמקביל לסצינה הקולינרית "המתוחכמת" יש גם רשתות מזון מהיר כמו "El Rapido" המציעה המבורגרים או סנדויצ'ים, ורשת "Polo" (עוף) בסגנון קנטקי פרייד צ'יקן שלהן סניפים ברחבי האי ובעיקר בתחנות דלק.

טיפ מקפיטן: מחירי הארוחות נעים בין 5 ל-30 קוק, תלוי במקום ובתפריט (1 CUC = כ-4.5 שקלים).

בין המסעדות הטובות בהוואנה נמנות :

La Guardia – נמצאת בבניין ישן בסנטרו הוואנה, המסעדה המפורסמת בה נצפו לאחרונה ריהאנה ורוברט דה נירו.

El Litoral – שוכנת בודאדו בסמוך לשגרירות האמריקאית, מסעדה יפה מאוד עם מרפסת הצופה לטיילת המאלקון.

O'ReILLy 303 – בר מסעדה בהוואנה ויאחה עם מבחר מנות בסגנון עכשווי.

El-Jibe – מסעדה הנמצאת בשדרה השביעית, מפורסמת בגין תפריט העופות המפורסם בסגנון "אכול כפי יכולתך" במחיר קבוע (אל תתפתו לאכול את מנות הפתיחה…).

Castropol – נמצאת במלאקון סמוך לפראדו, וניתן למצוא בה מבחר מנות מרשים מקומי ובינלאומי וכמובן דגי ים במחיר סביר.

אם בכל זאת החלטתם לחסוך, ניתן לאכול המבורגר מצוין במחיר של 1 קוק (כ-4.5 ש"ח) במזנון הנמצא בשדרות הפראדו מספר 303. באותו הבניין אפשר למצוא גם שלוש מסעדות נוספות: איטלקית, קובנית ומסעדת דגים מצוינת בקומת הגג.